Silikon Oring

Silikon oring kauçuktan üretilen ve yüksek sıcaklığa dayanıklı yapısı ile kullanıldığı alanlarda etkili sonuçlar ortaya koyan bir sistem elemanıdır. Silikon oringler, - 50 °C ile + 220 °C arasındaki sıcaklıklarda herhangi bir sorun çıkarmadan rahatlıkla kullanılabilir. Bunun yanında ozona karşı yüksek dayanım gösterirken mekanik yağlardan da etkilenmez. Ayrıca doymuş molekül yapısı sayesinde gıda ve sağlık sektöründe çok sık kullanılan oringlerin başında gelir. Hatta bu sektörlerde en çok kullanılan kauçuk oring tipi olduğunu söylemek mümkündür.

Firmamız, silikon oring imalatında sektörün öne çıkan isimleri arasında yer alır. Alanında uzman bir ekip ile üretilen oringler, garanti kapsamında sizlere sunulur. Bunun yanında üretim aşamasında son teknoloji ekipmanlar ve donanımlar kullanılır. Ayrıca firmamız siz müşterilerimiz için her zaman özel ölçülerde üretim yapılır. Bu nedenle sizler de silikon oring ihtiyaçlarınızda bizi tercih edebilir ve firmamız ile kaliteli bir hizmetin yanı sıra talepleriniz doğrultusunda özel üretimlere sahip olabilirsiniz.

Silikon Oring Özellikleri

Silikon oringler, ozona karşı oldukça yüksek bir dayanım gücüne sahiptir. Bunun yanında en önemli özelliklerinden biri de yüksek sıcaklıklarda rahatlıkla çalışabilmesidir. Bu özelliği sayesinde pek çok farklı sektörde geniş bir kullanım alanına sahiptir. Ayrıca hızlı ve kolay bir şekilde monte edilebilmesi de aynı şekilde tercih edilmesine neden olan unsurlar arasında yer alır. Genel olarak bakacak olursak silikon oringlerin özellikleri ise şu şekilde karşımıza çıkar;

 • Sistem içerisinde yer alan ve birbirine bağlı olan sistem elemanları arasında sızdırmazlık sağlar.
 • Ayrıca - 50 °C ile + 220 °C arasındaki sıcaklıklarda sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Yüksek sıcaklıklarda dahi deforme olmadan çalışmaya devam eder.
 • Ozona karşı dirençli bir yapıya sahiptir.
 • Bunun yanında mekanik yağlara karşı gösterdiği direnç sayesinde hiçbir şekilde etkilenmez.
 • Doymuş moleküler yapıları sayesinde gıda ve sağlık sektörü gibi pek çok farklı alanda kullanılabilir.
 • Ayrıca hızlı ve kolay montajı ile öne çıkar ve uygulanışı sırasında pratik çözümler sunar.
 • Amacına uygun bir şekilde kullanıldığında ise etkili sonuçlara imza atar.
 • Müşteri taleplerine göre özel ölçülerde üretilebilir.

Silikon oringlerin en önemli özelliklerinden biri yüksek sıcaklık altında herhangi bir sorun çıkarmadan kullanılabilmesidir. + 220 °C’ye kadar dayanma gücü olan silikon oringler, bu seviyede sıcaklıklarda dahi hiçbir şekilde deformasyona uğramadan uzun yıllar kullanılabilir. Ayrıca esnek ve dayanıklı yapısı uzun ömürlü olmasında önemli bir rol oynar.

Silikon Oring Kullanım Alanları

Silikon oringler, sahip oldukları özellikleri ve avantajları ile yaygın bir kullanım alanına sahiptir. Amacına uygun kullanılması halinde her alanda istenen sonuçlar ortaya çıkarır. Bunun yanında yüksek sıcaklıklara karşı dayanıklı olması tercih edilmesindeki en önemli etmenler arasında yer alır. Genel olarak bakıldığında ise silikon oringlerin kullanım alanları aşağıdaki gibidir;

 • Hidrolik sistemler
 • Pnömatik sistemler
 • Çeşitli sıvı ve gaz sistemleri
 • Uzay ve havacılık sektörü
 • Tıbbi teknolojiler
 • Gıda sektörü
 • Sağlık sektörü

Silikon Oringlerde Uygun Fiyat ve Kalite

Firmamız, oring üretiminde sektörün önde gelen isimleri arasında yer alır. Kaliteli bir hizmetin yanı sıra sizlere her zaman uygun fiyat aralıkları ile hizmet sunar. Sizler de özel ölçülere göre imalat yaptırmak için bizi tercih edebilir ve alanında uzman ekibimiz ile sizlere sunduğumuz ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz. Bunun yanında firmamız, siz müşterileri için silikon oring üretimlerinde garantili hizmetler sunar. Bu nedenle sizler de uygun fiyat ve garantili hizmetlerden faydalanmak için hemen bizi arayın ve profesyonel çözümlerimizi daha yakından görün.

Silikon Oring