EPDM Oring

EPDM oring hava ve su sızdırmazlığı konusunda oldukça önemli bir konumda yer alır. Sistem içerisinde yer alan elemanların birbirine olan bağlantıları üzerinde tam sızdırmazlık oluşturan bu oringler, aynı zamanda ozon dayanım oldukça yüksek olan bir sistem elemanı olarak karşımıza çıkar. Ayrıca -30 °C ile + 140 °C sıcaklık aralıklarında rahatlıkla kullanılabilir. İklimsel koşullara ve kimyasal tepkimelere karşı da oldukça dayanıklı bir ürün olduğunu söylemek doğru olur.

Firmamız, EPDM oring üretiminde sektörün önde gelen isimleri arasında yer alır. Bunun yanında imalat aşamasında son teknoloji ekipman ve makineler ile çalışan firmamız, siz müşterileri için garanti kapsamında çözümler sunar. Sizler de hızlı ve güvenilir bir hizmetin yanı sıra garanti kapsamında EPDM oring sahibi olmak için bizi tercih edebilirsiniz. Firmamız, oring üretimlerinde hiçbir zaman için kaliteden ödün vermez ve bunun yanında profesyonel çözümler ile sizlere yardımcı olur.

EPDM Oring Özellikleri

EPDM oringler, her şeyden önce hava ve su sızdırmazlığı ile pek çok sektörde tercih edilen sistem elemanları olarak ön plana çıkar. Bunun yanında kimyasal tepkimelere ve hava koşullarına karşı da oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir. Sahip olduğu bu özellikleri ile farklı sektörlerde oldukça yaygın bir şekilde kullanılır. Hızlı ve kolay montajı da aynı şekilde tercih edilme nedenleri arasında yer alır. EPDM oringlerin genel özellikleri ise aşağıdaki gibi karşımıza çıkar;

 • EPDM oringler hava ve su sızdırmazlığında oldukça önemli etkiler ortaya koyar.
 • Bunun yanında -30 °C ile + 140 °C arasındaki sıcaklıklarda rahatlıkla kullanılabilir.
 • Ozon dayanımı oldukça yüksektir ve bu sayede pek çok koşuldan etkilenmez.
 • Kimyasal tepkimelere ve iklimsel koşullara karşı dayanıklı bir yapıya sahiptir.
 • Dayanıklı yapısı ile uzun yıllar kullanılabilir.
 • Yağ sızdırmazlığı konusunda çok başarılı değildir. Bu yüzden deforme olma gibi durumlara karşı yağ izolasyonu için kullanılması tavsiye edilmez.
 • Kauçuktan üretildikleri için esnek bir yapı sunar.
 • Kolay ve hızlı montajı ile istenen alanlarda zahmetsizce kullanılmaya başlanabilir.
 • Ayrıca müşteri talepleri doğrultusunda özel ölçülerde üretimi yapılabilir.

EPDM oringler, özellikle hava ve su sızdırmazlığı açısından önemli bir yere sahiptir. Gerekli şartların oluşturulduğu ve doğru malzemelerin kullanıldığı her alanda üst düzey bir sızdırmazlık sağlar. Tabi bunun yanında farklı sıcaklıklar altında çalışabilmesi de aynı zamanda tercih edilme nedenlerinden biri olarak öne çıkar.

EPDM Oring Kullanım Alanları

EPDM oringler, sunduğu avantajlar ve özellikleri sayesinde yaygın bir kullanım alanına sahiptir. Hava ve su sızdırmazlığı için tercih edilen bu ürünler, aynı zamanda hızlı ve kolay montajı ile önemli bir konumda yer alır. Amacına uygun olarak kullanıldığında istenen sonuçların ortaya çıkmasını sağlar ve pek çok farklı sektörde kendine yer edinmiştir. EPDM oringlerin kullanım alanları ise genel olarak aşağıdaki gibi sıralanabilir;

 • Hidrolik sistemler
 • Pnömatik sistemler
 • Çeşitli sıvı ve gaz sistemleri
 • Uzay ve havacılık sektörü
 • Tıbbi teknolojiler

EPDM Oringlerde Kalite ve Uygun Fiyat

EPDM oringlerin imalatında sektörün önde gelen firmaları arasında yer aldığımızı ve sizlere her zaman kaliteden ödün vermeden yardımcı olduğumuzu belirtmek isteriz. Firmamız bünyesinde oring üretimleri daima alanında uzman ve tecrübeli bir kadro ile yapılır. Bunun yanında son teknoloji sistemler ve donanımlar kullanılır. Bunların yanı sıra firmamız, garanti kapsamında hizmetler verir. Bu sayede sizleri güvence altına alır ve aynı zamanda kaliteli ürünlere sahip olmanızı sağlar. Tabi kaliteli ürünlerin yanı sıra uygun fiyat çözümleri de sunar. Sizler de EPDM oring ihtiyaçlarınızda hemen bizimle iletişime geçin ve firmamız ile hem kaliteli hem de uygun fiyatlı hizmetler alma şansını elde edin.

EPDM Oring