Tekne makaraları, botların ana taşıyıcı parçalarından olan tekne makaraları, tekne üzerinde yük yüklemeye ve indirmeye yardımcı malzemelerdir. İhtiyaca göre farklı ölçülerde üretilmektedir. Tekne makaraları üretimi yapan Ege Kauçuk, dünya standartlarında kauçuk ürünleri ile sektörün öncü firmasıdır.

Tekne Makaraları Kullanım Alanı

Teknelerin denizden çıkarılmasında ve römork üzerine alınmasında önemli bir görevi olan tekne makaraları, silindir yapıda olup ortası demirlidir. Teknenin römorka yüklendikten sonra üzerinde rahat ilerlemesini sağlamakta, teknenin hareket ederken zarar görmesine engel olmaktadır. Normal kauçuktan üretilen tekne makaraları, taleplere ve monte edilecek sistemlere göre diğer kauçuk türlerinden de üretilir.

 

Tekne Makaraları Özellikleri

  • Tekne üzerinde iz bırakmaz.
  • İhtiyaca göre farklı ölçülerde üretimi yapılır.
  • TS EN 9001 Kalite Belgesi’ne sahiptir.
  • Yüksek mukavemettedir.
  • Uzun ömürlü ve dayanıklıdır.
  • Fonksiyonel olup tekne yükleme işlemini kolaylaştırır.
  • Kauçuk malzemeden üretilmekte olup ortası demirlidir.
  • Dış etkilere karşı dayanıklıdır.

Tekne Makaraları Üretimi

Az bir kuvvet uygulanarak ağır yüklerin yüklenmesinde ve yürütülmesinde kullanılan tekne makaraları, denizcilik sektöründe önemli bir yere sahiptir. İş gücü ve zaman kaybının önüne geçerek teknelerin yüklenmesini kolaylaştıran ürünlerdir. Manisa O.S.B.’de 25 yıldır hizmet sunan firmamız, 4000 m² kapalı alana sahip üretim tesisinde tekne makaraları üretmektedir. Geniş bir makine parkına sahip olan Ege Kauçuk, tekne makaraları üretiminde sektörde öncü firmadır. Dünya standartlarında üretilen tekne makaraları laboratuvar ortamında tüm ölçüm cihazları testlerinden geçirilir. Kauçuk ürünlerin hamurlarını kendisi üreten firmamız, en uygun fiyatlarla kaliteli tekne makaraları sunan lider tedarikçidir. Piyasa rekabet şartları göz önünde bulundurularak müşterilere en uygun fiyatlarla tekne makaraları sunulmaktadır. Müşteri memnuniyetinden ödün vermeyen firmamız, tekne makaraları için güvenle başvuracağınız bir firmadır.

 

Yılların deneyimi ile sektörde güçlü referanslara sahip olan Ege Kauçuk, gelişen teknolojileri yakından takip eden yenilikçi ve kurumsal bir firmadır. Alanında uzman çalışanları ile kaliteden ödün vermeden üretim yapmakta, en uygun fiyatlar ve hızlı teslimat hizmeti ile ilk tercihler arasında yer almaktadır.

Tekne makaraları siparişi için firmamızla iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.